Czapu, Czipu

Anima Art | Edukacyjne aplikacje mobilne dla najmłodszych

Poland

Goal: PLN6,000.00 

Poland

heeheehatty.com

FundraisingPomysł na projekt powstał ze wspólnej pasji do tworzenia rzeczy ładnych, prostych i pożytecznych. Jesteśmy grupą młodych rodziców, którzy angażując się w trud wychowawczy szczególny nacisk kładą na kreatywny rozwój swoich dzieci. Codzienne zabawy z dziećmi i spędzanie z nimi wspólnego czasu pozwalają nam lepiej zrozumieć ich świat. Zachwycić się nim.
Celem tej akcji jest stworzenie interaktywnych gier na urządzenia mobilne, które wyzwolą drzemiącą w dzieciach kreatywność, pobudzą ich wyobraźnię oraz zainspirują do twórczych działań.

Scenariusze gier powstają równolegle z serią filmów animowanych pod tytułem Czapu, Czipu (ang. Heehee hatty), na którego produkcję Fundacja Anima Art otrzymała wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakow Film Commission. Pierwsza seria 13 odcinków ukaże się w TVP ABC oraz TV PULS 2.
Pomysłodawczynią i autorką plastyki jest Bogna Sroka-Mucha, a inspiracją jest jej 4-letni synek. "Chciałam znaleźć przestrzeń, w której bycie mamą i realizowanie się w pracy nie będą sobie przeszkadzać. Zrozumiałam, że tylko wspólne działanie z synkiem pozwoli mi na sukces w urzeczywistnianiu planu." - mówi autorka.
Tak więc tytułowym bohaterem jest 4-letni chłopiec o imieniu Czipu. Posiada on bardzo dużą wyobraźnię, czego symbolem jest papierowa czapka – Czapu, nieskończenie wypełniona różnymi dźwiękami i przedmiotami.
Interaktywna aplikacja "Czapu, Czipu" ma towarzyszyć dzieciom w wieku przedszkolnym w celu kreowania i wyzwalania w nich najprostszych emocji oraz rozwijać ich mentalne, społeczne i fizyczne umiejętności. Poprzez wesołą, prostą i łatwą w odbiorze zawartość uczy najmłodszego widza poznawać otaczającą go rzeczywistość i pozwala mu na łagodne zetknięcie ze światem zewnętrznym.
Dbamy nie tylko o merytoryczną wartość powstających gier, ale także stawiamy na najwyższą jakość wizualną. Zarówno warstwa plastyczna jak i dźwiękowa są precyzyjnie zaplanowane i dobrane do poziomu percepcji naszych najmłodszych pociech.

Categories
Children & Youth
Health
Art & Culture
Education

Boost visits
More visits = more funds

Share gateway link to direct visit. Using this link will point you direct to sponsor's page in favour of this cause.

How to use it?
  • paste it on your homepage, attach an image
  • at your email footer
  • distribute in mailing or in your email footer
  • use on facebook, twitter and other social media
  • communicators, snapchat, skype etc.
  • by sms, on leaflets or other communication channels