Places: nowa forma "pomagania przez odwiedzanie"

By Aneta Błachewicz 2016-08-24

Odsłaniamy naszą szczegóły dotyczące nowej idei "pomagania przez odwiedzanie", tym razem w postaci wydarzeń i miejsc istniejących zarówno wirtualnie, jak i w realu. Od początku Fundacja Whenvisited, pod której to skrzydłami powstała i rozwija się platforma whenvi.com, stawia sobie za cel wizyty (stron internetowych sponsorów) jako sposób na pomaganie organizacjom pozarządowym i ich akcjom społecznym. Teraz zaś poszerzamy naszą misję o odwiedzanie interesujących wydarzeń i miejsc, gdzie czeka Was wiele atrakcji i konkursy!
Nowe miejsca, których odwiedzanie będzie pomagać, to przede wszystkim różnego rodzaju wydarzenia tymczasowe, jak i stałe (znane miejsca istniejące na mapie Krakowa). Wizyta w każdym z nich, potwierdzona za pomocą na przykład zdjęcia, czy zczytanego QR kodu, jest równoznaczna ze wsparciem wybranych organizacji zarejestrowanych na platformie whenvi.com.

Pierwsza odsłona naszej nowej formy pomagania miała miejsce podczas festiwalu Pixel Heaven organizowanego w Warszawie w dniach 3-5 czerwca. Uczestnicy przybyli na największe święto dla fanów gier retro w Polsce, pomagali dzieciom z autyzmem, postując zdjęcia z wydarzenia na Twitterze lub w komentarzach tutaj i oznaczając je tagiem @Whenvisited.

Każde miejsce: gdzie, kiedy odwiedzić, i jak potwierdzić wizytę/ odwiedziny w systemie: QR kod, zdjęcie, restauracje: wizytówka: qr kod, odwiedzenie bez rejestracji, plus komu pomagasz


Kolejna edycja "pomagania przez odwiedzanie" odbyła się w Krakowie podczas Święta Organizacji Pozarządowych 2016. Przybyli na wydarzenie śmiałkowie wzięli udział w naszej grze miejskiej w podchody. Odczytywali oni za pomocą aplikacji Google Goggles ciekawostki ukryte w losowych miejscach na terenie Święta NGO w postaci QR kodów. Ci z nich, którzy odnaleźli wszystkie miejsca, wzięli udział w konkursie, w którym rozlosowaliśmy 3 power banki!


Szykujcie się na więcej zaskakujących miejsc i pomagajcie przez ich odwiedzanie!Zobacz miejsca do odwiedzaniaBlog